Online Araç Randevu Sistemi, TÜVTÜRK resmi internet sitesi ve TÜVTÜRK A.Ş. den bağımsız özel hizmet vermektedir. Web sitemiz üzerinden oluşturduğunuz araç muayene randevularını TÜVTÜRK resmi internet sitesi üzerinden hiç bir ücret ödemeden sizin adınıza alıyoruz, danışmanlık hizmetine ihtiyaç duymuyorsanuz randevunuzu ücretsiz olarak kendiniz de alabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için sizden KDV dahil 50 TL hizmet bedeli talep ediyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen Hizmet Şartlarına göz atın.TÜVTÜRK ile hiç bir bağlantımız yoktur. Hizmet bedeli 50 TL'dir.

ONLINE RANDEVU

Hızlı bir şekilde online randevu alabilir muayene takibinizi yapabilirsiniz.

RANDEVU AL

 

1- Randevu almak muayene işleminin ilk adımıdır ve araç muayene randevusu almak artık çok kolay. Formu doldurun ve Türkiye geneli tüm istasyonlarda geçerli 7/24 online olarak aracınıza muayene randevusu alın.

2-Randevularınızı size en uygun saati ve günü ayarlayarak müşteri temsilcisi ekibimizle belirleyiniz


3- Randevu alma sürecinde ve muayene öncesinde borç kontrolü yapılmaktadır. Trafik para cezası, motorlu taşıt vergisi ve köprü, otoyol borçları sorgulanmaktadır. Bu nedenle hem randevu alımında hem de muayene öncesinde borç kontrolü yapılmalı, eğer borç varsa ödeyerek devam edilmelidir. Borçlarınızı e-devlet üzerinden ödeyebilirsiniz.


4- Büyükşehir merkezlerindeki yoğun istasyonlara randevu alıyorsanız, tüm muayene süreci için en az 2 saat ayırın, zaman planınızı buna göre yapın. En geç muayene saatinizden 15 dk önce muayene istasyonunda bulunun

5-Randevu öncesi mutlaka borç kontrolü yapılmalıdır.  Borcu bulunan araçlar E-devlet üzerinden ödemeleri gerçekleştirebilir.

6- Araç muayeneniz için ayırmanız gereken süre en az 2 saat olmalıdır. Muayene süreciniz en hızlı şekilde tamamlanması için randevunuzdan 15 dakika önce istasyonda bulunmanız gerekir.

7-Muayene sırasında araç ruhsatınız mutlaka yanınızda olmalıdır. Araç size ait değilse vekalet durumunu gösterir belgeler yanınızda olmalıdır.

8-Yeni kimlik kartı, ehliyet veya pasaportunuzu görevli personelimize göstermeniz gerekmektedir.

9-Muayene sonucunuzun “ağır hasarlı” olmaması için, sigorta tarihinin geçmiş olmaması gerekmektedir. Muayene önce mutlaka kontrol edilmelidir.

10-Egzoz gazı emisyon ölçümü muayene istasyonumuzda uluslararası standartlara göre yapılmaktadır.

11-Aracınızda tadilat yapılmış ise, bu tadilatın proje ve hesaplarının onaylatılmış ve tadilatın EGM kayıtlarına tescil edilmiş olması gerekmektedir. Eğer bu işlem yapılmadıysa, “Tadilat Muayenesi’’ne başvurulmalı ve yukarıdaki belgelere ek olarak yetkili mühendis tarafından çizilen onaylı tadilat projesi ve hesapları, TŞOF’a bağlı odalardan alınacak EK-1 belgesi; LPG/CNG takılan araçlarda ayrıca Yakıt Sistemi Montaj belgesi istenmektedir. Aracınızın “Tadilat Sonrası Muayenesi” ve “Periyodik Muayenesi” birlikte tamamlanacak ve bu iki işlem için tek ücret alınacaktır.

12-Araç cinsine uygun, kullanılabilir durumda yangın tüpü, ilk yardım çantası (içeriği tam), 2 adet üçgen reflektör gibi “Araç Donanımları”nın tam olup olmadığı kontrol edilmelidir.

13-Traktör römorkları ile kamyonların arkasına ve motorlu bir araç ile çekilen römorkların arkasına uygun arka işaret levhası takılı olmalıdır. Ayrıca, motorlu bir araç ile çekilen römorkların yan tarafında aracı çevreleyen uygun renkte reflektif şeritler bulunmalıdır.


14- Aracınızın tüm aydınlatma, emniyet kemeri ve silecek mekanikleri çalışır durumda olmalıdır.

15-Minibüs ve otobüs gibi araçların acil çıkış çekicinin bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir.

16- Aracınızın genişlik, yükseklik ve uzunluk gibi ebat bilgişerinin Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

17-EGM kayıtlarında belirtilen “Şasi Numarası”nın aracın gövdesi üzerinde belirtilen numaralarla aynı ve tam olması gereklidir. Aracınızın şasi numarasının kaza, tadilat, tamir, çürüme veya eskime sonucunda orijinalliğini kaybetmesi veya okunamaması halinde yetkili kurumlardan orijinallik raporu alınmalıdır.

© Copyright 2022 Tüm hakkı saklıdır.