Online Araç Randevu Sistemi, TÜVTÜRK resmi internet sitesi ve TÜVTÜRK A.Ş. den bağımsız özel hizmet vermektedir. Web sitemiz üzerinden oluşturduğunuz araç muayene randevularını TÜVTÜRK resmi internet sitesi üzerinden hiç bir ücret ödemeden sizin adınıza alıyoruz, danışmanlık hizmetine ihtiyaç duymuyorsanuz randevunuzu ücretsiz olarak kendiniz de alabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için sizden KDV dahil 50 TL hizmet bedeli talep ediyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen Hizmet Şartlarına göz atın.TÜVTÜRK ile hiç bir bağlantımız yoktur. Hizmet bedeli 50 TL'dir.
HİZMETLER

ONLINE RANDEVU

Hızlı bir şekilde online randevu alabilir muayene takibinizi yapabilirsiniz.

RANDEVU AL

Araç Muayene Öncesi

Araç muayene öncesi TÜVTÜRK kendi başınıza yapabileceğiniz bu kontrollerle hem aracınız daha güvenli hala gelir hem de kolayca giderebileceğiniz basit sorunlar nedeniyle muayeneden kalma ihtimali azalır. İşte o kontroller:

Araç muayene randevu alma öncesi Araç muayene öncesi yapılması Tüvtürk için zorunlu belgeler aracınızın tüm ön ve arka aydınlatma sistemleri, sinyaller, iç aydınlatma ve geri vites lambası çalışır durumda olmalıdır. Aracınızın ön ve varsa arka cam yıkama sistemleri çalışır durumda, aynaları da eksiz ve hasarsız olmalıdır. Emniyet kemerlerinin tam ve çalışır durumda olması gerekmektedir. Aracınızda yangın tüpü, ilk yardım çantası, 2 adet üçgen reflektör gibi araç ekipmanlarının trafik güvenliği açısından bulundurulması gerekmektedir. Trafik ve tescil belgelerinde belirtilen şasi numarasının aracın gövdesi üzerinde belirtilen numaralarla aynı ve tam olması gereklidir. Araç muayene öncesi lastikleriniz de yarık, yırtık ve kesik olmamalıdır. Aracınıza LPG, CNG veya LNG monte ettirirmiş iseniz mutlaka tadilat muayenesi ile ruhsata işlenmiş olmalıdır. Traktör römorkları, araç muayene gerekenler römork ve yarı römork kamyonların arkasında uygun arka işaret levhası takılı durumda olmalıdır. Minibüs ve otobüs araç sahipleri araçlarda acil çıkış levhalarının ve yeterli adette acil çıkış çekicinin bulunup bulunmadığını kontrol etmelidir. Kamyon, römork ve yarı römorkların arkasında ve yanında çepeçevre ve veya boylamasına uygun reflektif şeritler takılı durumda olmalıdır.Bahsi geçen kontrolleri yaparak aracınızın basit sorunlarından ötürü muayenede başarısız olmasını önleyebilirsiniz. Ancak aracınızda belirtilen sorunların olmaması araç muayenenizin olumlu sonuçlanacağına işaret etmez. Muayene sırasında aracınızda sadece uzman teknisyenlerce tespit edilebilecek kusurlar mevcut olabilir. Araç muayene öncesinde en çok araç sahipleri bahsettiğimiz konularda boşu boşuna zaman kaybederek bir sonraki muayene içinde tekrar randevu almak zorunda kalarak randevu sistemi çoğu kez dolu olduğu için gecikme veya trafik cezaları ile karşılaşabilmektedir. 

© Copyright 2022 Tüm hakkı saklıdır.